Biedronka nadal liderem

Pandemia jest ogromnym wyzwaniem również dla sieci spożywczych. Biedronka nadal utrzymuje się na pierwszym miejscu wśród ulubionych sklepów Polaków. Mimo strat pozostała liderem.
Biedronka, mim że traci punkty, zachowuje pozycję lidera – Lidl będący na drugim miejscu odnotowuje coraz mniejszą stratę do Biedronki, ale nadal jej nie pokonał. Według rankingu z sierpnia YouGov BrandIndex Biedronka straciła zaufanie 5 proc. Polaków – nie był to dobry miesiąc dla tej sieci detalicznej.

Biedronka należąca do portugalskiej firmy Jeronimo Martins pozostaje liderem – zakupów dokonuje w niej 69 proc. Polaków. Niemiecki Lidl – z wynikiem 50 proc. – wciąż jest na miejscu drugim. Co ciekawe, pierwszy raz w zestawieniu 10 najpopularniejszych polskich sklepów pojawiła się polska sieć Dino. W sklepach tej marki robi zakupy co siódmy Polak.

Największą poprawę wyników odnotowały w sierpniu także Żabka i Netto, które zajęły odpowiednio 3. i 8. miejsce w rankingu. Z kolei Carrefour spadł o jedną pozycję, czyli na 6. miejsce.

Lena.k, f: StockSnap / pixabay