market

Pierwszy w Polsce market bezobsługowy

Otworzy go syn twórcy sieci handlowej Biedronka w ramach sieci Bio Family. Market doskonale wpisuje się coraz popularniejszy trend automatyzacji obsługi klientów.

Sklep będzie całodobowy i samoobsługowy. Kupimy w nim zdrową żywność jak w innych marketach tej sieci. Znajdziemy go w Poznaniu. Po otrzymaniu specjalnej karty Open 24/7 każdy klient będzie mógł wejść do sklepu, przykładając kartę do czytnika. Wewnątrz sami dokonają zakupów i samodzielnie zeskanują produkty i dokonają za nie płatności w terminalu z pomocą karty płatniczej lub usługi Google Pay czy Apple Pay.

Po przeprowadzeniu okresu testowego planowane jest wprowadzenie tych samych rozwiązań technologicznych także w pozostałych sklepach sieci Bio Family znajdujących się w Swarzędzu oraz Wrocławiu. Kolejną siecią, która stawia na automatyzację, jest także Carrefour. W kilku sklepach tej sieci wprowadzono już usługę Scan & Go, która pozwala na kupowanie bez konieczności kontaktu z kasjerami.

Produkty kasuje się za pomocą smartfona bez wykładania ich na taśmę. Płacimy także w aplikacji. Na koniec konieczne jest jednak podejście do stanowiska, gdzie kasjer sprawdza, czy zapłaciliśmy za wszystko, co mamy w koszu. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne, które nie wymaga zatrudniania osób trzecich. Rozwiązanie, które wprowadza Bio Family, jest w tym zakresie lepsze, ponieważ tutaj nie potrzebujemy nikogo z obsługi, aby zrobić zakupy i to przez całą dobę. Należy mieć nadzieję, że sieć zechce przeprowadzić ekspansję swoich sklepów na inne miasta naszego kraju i dzięki temu większa ilość klientów będzie mogła skorzystać z tej wygody.

auth, fot.twinklyblue82/Pixabay