regeneracja powłok gastronomicznych

Renowacja powłok gastronomicznych

Renowacja powłok gastronomicznych pozwala zregenerować patelnie czy inny sprzęt gastronomiczny eksploatowany na co dzień w restauracjach i barach, zamiast go wyrzucać i inwestować w nowy. Poniżej krótko omawiamy, jak wygląda ten proces.

Na wyposażeniu większości restauracji oraz innych lokali gastronomicznych są patelnie oraz inne sprzęty wyposażone w powłoki, które z czasem mogą stracić swoje właściwości. Dobrym sposobem w przypadku ich zużycia jest możliwość ich regeneracji, dzięki której okres użytkowania sprzętu można zdecydowanie wydłużyć i zaoszczędzić środki na kolejne inwestycje w wyposażenie. 

Na czym polega regeneracja powłok gastronomicznych? 

Nałożenie trwałych specjalistycznych powłok, które wyróżniają się ponadprzeciętną żywotnością, to dla wielu akcesoriów i sprzętów gastronomicznych dłuższe „życie” w restauracji. Dzięki temu zabiegowi można z nich nadal korzystać. Nowa powłoka zamiast zestawu nowych garnków i patelni to również duża oszczędność środków, a w gastronomii zawsze są też inne pilne potrzeby. 

Proces renowacji powłok krok po kroku

Jak to wygląda w praktyce? Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować wszystkie elementy, na które będą aplikowane nowe powłoki – m.in. patelnie, garnki czy gofrownice. Pierwszym krokiem jest zatem ich staranne oczyszczenie. Dzięki obróbce termicznej w temperaturze 430°C nastąpi dokładne usunięcie z powierzchni brudu oraz tłuszczu. 

Następny krok to mikropiaskowanie polegające na zdjęciu zużytej powłoki, która nie nadaje się do dalszego użytkowania. Ostatnie zadanie to montaż podkładu oraz nowej powłoki na wybrane sprzęty. Po  kontroli jakości sprzęt może być dalej użytkowany na co dzień w kuchni, gdyż gwarantuje nieprzywieralność, odporność na wysokie temperatury, wytrzymałość mechaniczną oraz żywotność

Renowacja zamiast kosza – proekologiczne rozwiązanie 

Regeneracja powłok gastronomicznych pozwala nie tylko zaoszczędzić przedsiębiorcy środki finansowe, ale także pochłania mniej energii niż produkcja sprzętu. Takie działania są zgodne z aktualnymi trendami z zakresu ekologii oraz zrównoważonego rozwoju – jak m.in. ograniczanie produkcji śmieci i redukcja emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. 

Komu zlecić profesjonalną renowację powłok?

Regeneracji powłok nie wykonamy oczywiście samodzielnie – odpowiedzialne zadanie należy zlecić profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem. Polska firma Nelvi specjalizuje się w renowacji zużytych powłok fluoropolimerowych oraz ich nakładaniu, czyli w teflonowaniu patelni czy teflonowaniu gofrownic. Nelvi stosuje różne rodzaje powłok – m.in. powłoki z serii Vitaflon®, NON-STICK PROFESSIONAL czy NON-STICK Ceramic. Pracownicy firmy indywidualnie dostosują odpowiednie produkty i zaproponują najlepsze rozwiązanie.

Firma poszerzyła swoją ofertę i kieruje swoje usługi również do branży HoReCa. Jej zadaniem jest renowacja sprzętu i urządzeń na co dzień usprawniających kucharzom pracę w dużej i małej gastronomii. Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://nelvigastro.pl