komputer

Sprawy, które najwygodniej załatwisz online

Polacy przekonali się już do zakupów online, dlatego nic dziwnego, że większość innych spraw również wolimy załatwiać przez Internet – jeśli tylko jest taka możliwość. Wiele formalności m.in. w banku można zrealizować właśnie tą drogą. Można też zamówić jedzenie czy kuriera oraz wizytę u lekarza. Podpowiadamy, które sprawy najlepiej załatwić online.

Kolejne sfery życia przechodzą do Internetu 

Od kilkunastu lat różne sfery życia przechodzą też do Internetu. Dzięki temu wiele spraw można załatwić zarówno w sposób tradycyjny, jak i online – m.in. można zamówić jedzenie, catering, kuriera, zakupy czy wizytę u lekarza, wziąć kredyt czy zgłosić usterkę pralki. Które e-usługi są wartościowe? Jest też wiele potrzebnych i praktycznych rozwiązań – aplikacji i serwisów – które są pomocne na co dzień. Oto 4 rzeczy, które są znacznie wygodniejsze w realizacji, jeśli wybierzemy drogę online.

  1. Zakupy online

Zdecydowanie przekonują nas zakupy online – ta forma kupowania jest już tak bardzo popularna, że coraz więcej osób z niej korzysta. Zamawiamy odzież i obuwie, ale także jedzenie, bilety na różne imprezy, kosmetyki i wiele innych rzeczy. Zaletami zakupów online są też niskie ceny i szybka dostawa pod same drzwi. Cześć sklepów oferuje również bezpłatną wysyłkę. Ustawowo można też dokonać zwrotu towarów w ciągu 14 dni, ale wielu sprzedawców wydłuża ten termin. 

  1. Zamów jedzenie

Podczas pandemii chętniej i częściej korzystamy z usług cateringowych (oferujących dietę pudełkową) oraz z ofert restauracji zapewniających nam dowóz jedzenia pod wskazany adres. To po prostu wygodne, szybkie i bezpieczne rozwiązanie – bardziej komfortowe nawet niż zamawianie obiadu drogą telefoniczną. W aplikacji mobilnej jest to wygodniejsze, ponadto można od razu zapłacić i śledzić proces realizacji zamówienia i dowozu jedzenia. 

  1. Kino domowe

Zamknięcie kin sprawiło, że większe znaczenie ma też oglądanie filmów w domu. Zadbaj zatem o odpowiednie warunki i korzystaj z polecanych platform – jak Netflix czy HBO. Można też skorzystać z darmowego okresu próbnego, jeśli jest taka możliwość, by sprawdzić, czy odpowiada nam zawartość. Bogate biblioteki oraz elastyczność to duże zalety oglądania w trybie online. 

  1. Wzięcie kredytu  

Często drogą online decydujemy się też na pożyczkę albo kredyt gotówkowy. Wniosek można wypełnić i złożyć przez Internet – zdalnie, np. z domu. Nie trzeba nigdzie wychodzić, umawiać się na spotkanie czy czekać w kolejce. W ofercie wielu banków takie kredyty są dostępne – wszystko odbywa się w całości online. Pieniądze mogą pojawić się na koncie  zaraz po zakończeniu całego procesu. Czasami – w zależności od banku orz oferty – można też porozmawiać telefonicznie czy online z konsultantem, jeśli daje nam to większe poczucie bezpieczeństwa. 

Lena.k