transport Polska Grecja

Transport Grecja

Grecja kojarzy się Polakom przede wszystkim z rozwiniętą branżą turystyczną, jednak ten kraj kryje również w sobie niezwykły potencjał dla przedsiębiorców szukających nowych rynków zbytu. O czym warto wiedzieć importując i eksportując towary do Grecji?

Najchętniej transportowane towary do i z Grecji

Wymiana handlowa pomiędzy Polską a Grecją to ważny obszar polskiej gospodarki. W południowoeuropejskim kraju polskie towary cenione są przede wszystkim za wysoką jakość i atrakcyjne ceny. Do Grecji transportuje się głównie produkty żywnościowe, tytoń i chemię. Jednak to nie jedyne towary chętnie eksportowane przez polskich przedsiębiorców. Istnieje równie duże zapotrzebowanie na urządzenia elektroniczne, maszyny, sprzęt AGD oraz samochody. Natomiast wśród towarów najczęściej importowanych do Polski zalicza się promy, łodzie, statki towarowe i pasażerskie, produkty farmaceutyczne, wyroby z żeliwa, stali, aluminium, tworzywa sztuczne, produkty chemiczne oraz owoce.

Kluczem do efektywnej wymiany handlowej z Grecją jest odpowiednie przystosowanie pojazdów do przewożonych towarów. Firmy logistyczne dysponują zróżnicowaną flotą do transportu wielu rodzajów ładunków. W transporcie międzynarodowym wykorzystywane są pojazdy o różnej ładowności – od niewielkich samochodów po plandeki do 24 ton, platformy, chłodnie i zestawy naczep. Szczególnie ponadgabarytowe towary, takie jak łodzie czy statki, wymagają dobrej logistyki, doboru odpowiedniego środka transportu oraz wyznaczenia najlepszej trasy. Niezbędne jest dostosowanie transportu do wielu norm obowiązujących w Grecji w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Transport Grecja Polska z firmą logistyczną

Profesjonalni operatorzy posiadają dużą wiedzę, szerokie zaplecze techniczne oraz wieloletnie doświadczenie pozwalające na skuteczny transport Polska-Grecja oraz w przeciwnym kierunku. Wszystko to pozwala dostosować usługi do wymagań przedsiębiorcy oraz zoptymalizować koszty łańcucha dostaw. Jedną z firm logistycznych, która zapewnia kompleksowy transport międzynarodowy Polska Grecja jest Grupa Raben. Oprócz tego kierunku oferuje terminowy i efektywny przewóz towarów wykraczających poza Europę. Operator logistyczny dysponuje różnego typu pojazdami pozwalającymi na transport całopojazdowy, drobnicowy, chłodniczy oraz ładunków ponadnormatywnych w dowolnych ilościach. 

Grupa Raben gwarantuje finalną dostawę door-to-door, rozwiniętą sieć transportową, atrakcyjną ofertę cenową oraz optymalne wypełnienie pojazdów w celu optymalizacji kosztów. Dzięki wypracowanym i sprawdzonym rozwiązaniom, operator zapewnia kompleksowe usługi logistyczne dla przedsiębiorstw z wielu branż oraz transport nawet najbardziej wymagających towarów. Zakres usług obejmuje zarówno transport drogowy, kolejowy, morski, lotniczy oraz intermodalny w zależności od potrzeb przedsiębiorcy oraz specyfiki towarów. Nad efektywnym przewozem międzynarodowym czuwa grupa ekspertów, która pomaga w dopełnianiu wszelkich formalności.

Ewe,