Pisanie umowy

5 sposobów na tańsze OC

Kwestia obowiązkowego ubezpieczenia samochodu spędza niejednemu kierowcy sen z powiek. Ponieważ koszty OC mogą być całkiem spore, właściciele pojazdów wciąż szukają sposobu, by choć trochę zaoszczędzić. Na szczęście jest to możliwe, przy przestrzeganiu kilku zasad.

Zdobywaj zniżki

Cena ubezpieczenia jest zależna od wielu czynników, między innymi twojego wieku oraz ilości spowodowanych przez Ciebie szkód. Starając się dbać o samochód, jeżdżąc zgodnie z przepisami lub znajdując współwłaściciela, któremu już przysługują zniżki, możesz obniżyć koszty.

Wybierz niedrogiego ubezpieczyciela

Wprawdzie istnieje obowiązek ubezpieczenia, ale na szczęście również prawo wyboru ubezpieczyciela. Porównuj i analizuj oferty różnych firm lub skorzystaj z usług profesjonalnego doradcy.

Zdecyduj się na pakiet ubezpieczeń

Dobrym pomysłem jest łączenie kilku ubezpieczeń i dzięki temu zapłacenie mniej za poszczególne z nich. Mogą to być zarówno ubezpieczenia tylko komunikacyjne, chociażby pakiet OC + AC, jak i OC wraz z na przykład ubezpieczeniem mieszkania.

Kup mniejszy samochód

Zastanów się, czy na pewno potrzebujesz dużego auta. Nie wszyscy wiedzą, ale koszt ubezpieczenia zależy od pojemności silnika samochodu, dlatego być może warto rozejrzeć się za małym, sportowym modelem.

Sprawdź, czy nie ma promocji

Towarzystwa ubezpieczeniowe, tak samo, jak wszyscy inni usługodawcy, co jakiś czas ogłaszają promocje i zniżki. Warto śledzić ich strony internetowe co jakiś czas, aby nie przegapić okazji na zaoszczędzenie pieniędzy.

K. / pixabay / StartupStockPhotos