płacz

Jak przygotować się na nagłe wypadki?

Większość z nas nie jest gotowa na nagłe wypadki – trudno było przewidzieć, że nagle będzie konieczna walka o przetrwanie z powodu koronawirusa. W dobie pandemii każda sprawa urasta do rangi większego problemu. Najczęściej finansowego. Czas w domu można jednak spożytkować bardzo korzystnie – ucząc się zarządzać domowym budżetem. W jaki sposób?

Koronawirus – problem XXI wieku

Koronawirus jest najważniejszym tematem na całym świecie od początku 2020 roku. W marcu Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Wiele krajów w Europie, również Polska, wprowadza obostrzenia, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Jednak mimo pandemii cały czas aktualne są też inne problemy i zagrożenia. 

Ponadczasowe zagrożenia 

Niemiłe niespodzianki jak nagłe wydatki zwykle rodzą problemy, ale można się przed nimi zabezpieczyć. Jednym z rozwiązań jest ubezpieczenie. Poza zagrożeniami związanymi z pandemią koronawirusa, aktualne pozostają problemy, które były dla nas wyzwaniami na co dzień – jak między innymi awaria pralki, choroba lub wypadek kogoś bliskiego, leczenie pupila, kradzieże czy zgubione dokumenty albo klucze od domu. Nie zniknęły one na okres epidemicznego zagrożenia.

Ubezpieczenie dopasowane do potrzeb

Dobrym pomysłem może być zatem indywidualne ubezpieczenie, które jest dostępne w różnych instytucjach i firmach – między innymi w bankach. Dostępne są też warianty na 2 lub 3 lata, można też przestać korzystać z oferty w razie trudności życiowych. Często są to ubezpieczenia tematyczne – dzięki temu chociaż w jednej dziedzinie można będzie skorzystać z zabezpieczenia i nie będzie ona stanowić zmartwienia. Ubezpieczenie dopasowane do potrzeb jest w ofercie wielu firm – może dotyczyć m.in. zwierzaka.

Ubezpieczenie turystyczne a koronawirus

Ogłoszenie pandemii koronawirusa spowodowało, że wstrzymano ruch powietrzny i międzynarodowe samoloty, wiele krajów zamknęło swoje granice lub wprowadziło konieczną kwarantannę. Turystyka na świecie zamarła. Osoby, które zmuszone były pozostać w obcym kraju, często mogły jednak skorzystać z dodatkowego trybu przedłużenia ochrony ubezpieczeniowej.

Wojtek B.