systemy osłonowe w biurze

Systemy osłonowe w biurze – jakie opcje wybrać dla zapewnienia prywatności i komfortu?

W efektywnym wykonywaniu pracy problematyczne mogą okazać się promienie słońca wpadające przez okna lub spojrzenia przechodniów. Przeszkadzają one w skupieniu się na obowiązkach. Jest na to rozwiązanie – systemy osłonowe okienne. Można znaleźć najlepszą opcję, dopasowaną do rodzaju biura i potrzeb – poniżej kilka praktycznych porad.

Komfort w pracy jest niezbędny dla wykonywania swoich obowiązków oraz dla dobrego samopoczucia. Wpływa na to wiele czynników – m.in. temperatura oraz nasłonecznienie. Podpowiadamy, jak prawidłowo zaaranżować okna w biurze, by słońce nie przeszkadzało w pracy.

Systemy osłonowe do okien w biurze – dlaczego warto? 

Wybór osłon okiennych, które sprawdzą się w biurze, jest duży. Przy aranżacji okien kluczowa jest funkcjonalność, czyli prosta obsługa i trwałość osłon. Bardzo ważna jest też ochrona przed mocnym słońcem, a w wielu nowoczesnych biurowcach są ogromne przeszklenia. W sezonie letnim przebywanie w nich może przywodzić na myśl szklarnię. 

Trudno wtedy o koncentrację, poza tym promienie słoneczne będą odbijać się w monitorach, co dodatkowo obniży efektywność pracowników i jakość ich pracy. Rozwiązaniem są solidne osłony okienne, które zapobiegają wpadaniu promieni słonecznych i nagrzewaniu się pomieszczeń.

Wybierając osłony do biura, pamiętaj, że najważniejsza będzie ich trwałość i wytrzymałość, prosta obsługa, łatwość czyszczenia, sposób montażu i demontażu, a także dostępność serwisu.

Systemy osłonowe do okien w biurze – rozwiązania

Rolety do biura. Jest wiele rodzajów rolet okiennych, które sprawdzą się w biurze. Najpopularniejsze są rolety rzymskie, rzymskie duo, materiałowe czy dzień/noc oraz rolety typu screen. Plusem rolet dzień/noc jest możliwość przestawiania pasów między sobą, by dostosować wymaganą ilość światła w pomieszczeniu. 

Żaluzje do biura. To dość tradycyjne rozwiązanie, ale nadal często stosowane. Są lekkie i skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi. Mogą być aluminiowe lub drewniane. Ich obsługa nie sprawia problemów, pozwalają na wygodne i łatwe regulowanie poziomem zaciemnienia. Łatwo je utrzymać w czystości. Można je zamontować bezinwazyjne w ramie okiennej, zdemontować i wymienić w każdej chwili. 

Rolety rzymskie. Stanowią kompromis między roletą a zasłoną. Są eleganckie i wpiszą się w różne stylowe aranżacje. Roleta rzymska to dobry wybór do przytulnych biur, nie do ogromnym biurowców korporacyjnych.

Żaluzje plisowane plisy. Są one dostępne w różnych wariantach. W biurach najczęściej montuje się plisy zaciemniające albo plisy dzień-noc. Plisy są wybierane głównie do biur, w których są duże przeszklenia. 

Od pozostałych rozwiązań odróżnia je głównie możliwość zwijania ich od dołu i od góry oraz opcja wyboru odpowiedniej wysokości. Wraz ze zmianą stopnia nasłonecznienia, można je regulować wysokością na każdym oknie w zależności od aktualnej pogody.

Jeżeli szukasz profesjonalnego doradztwa i szerokiego wyboru systemów osłonowych dla biura, odwiedź stronę www.mikola.pl. Firma Mikola oferuje kompleksowe usługi związane z systemami osłonowymi, począwszy od doradztwa i pomocy w wyborze, aż po montaż i serwis. Zespół Mikola to doświadczeni specjaliści, którzy pomogą Ci wybrać idealne rozwiązanie dla Twojego biura.