refleksole

Refleksole – nowoczesne rozwiązanie na ochronę przed słońcem i deszczem

Jako skuteczna ochrona przed promieniami słonecznymi czy zacinającym deszczem sprawdzą się refleksole. Są to specjalne rolety, które szczelnie przysłaniają powierzchnię okna. Sprawią, że nawet w upalną pogodę temperatura w domu będzie optymalna. Dowiedz się więcej na ich temat – oto ich zalety oraz zastosowanie.

Czym są refleksole?

Refleksole to rodzaj rolet ekranowych, które można zamontować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Wyróżniają się wśród osłon okiennych, gdyż na powierzchni okna pozwalają stworzyć płaską i jednolitą powierzchnię, która je w całości przesłania. Nazywa się je także „naturalną klimatyzacją” – są to systemy przeciwsłoneczne, które okazały się bardzo modnym sposobem na komfort. Są 

Ważny jest materiał, z którego wykonuje się refleksole – musi skutecznie odbijać i rozpraszać światło słoneczne. Są często wybierane do wnętrz narażonych na duże nasłonecznienie, co z kolei sprawia, że błyskawicznie się one nagrzewają. Dzięki nim wnętrze będzie idealnie chronione przed efektem nadmiernego nagrzania. To z kolei wpływa na poziom komfortu. 

Jakie jest ich zastosowanie?

Refleksole mają szerokie zastosowanie – najpopularniejsze są w domach z modnymi dużymi przeszkleniami, a także w biurowcach, obiektach użyteczności publicznej czy dużych zakładach przemysłowych. Będą też świetnym wyborem do ogrodów zimowych. Często wybieranym rodzajem są także refleksole na balkon.

Stosuje się je do pomieszczeń, w których są duże przeszklenia – a na takie budownictwo aktualnie panuje moda. Wśród trendów są domki z wielkimi elementami szklanymi. Dzięki nim wnętrza nagrzewają się wolniej i słabiej. Ich zastosowanie pozwala też zaoszczędzić na klimatyzacji – we wnętrza z takim typem rolet panuje przyjemny chłód nawet w sezonie wakacyjnym. 

Osłona przed wiatrem 

Refleksole nie tylko świetnie regulują przenikanie światła do pomieszczeń. Z kolei na zewnątrz modne i praktyczne refleksole sprawdzą się jako osłona przed wiatrem w miejscach szczególnie narażonych na silne podmuchy. Poza tym rolety te mogą pełnić rolę osłony, chroniąc skutecznie przed deszczem czy śniegiem. 

Budowa refleksola

Do wyboru są różne rodzaje refleksoli – dostępne są liczne odmianach. Popularne są rolety ekranowe z kasetą lub bez oraz z prowadnicami albo modele bez kasety z prowadzeniem bocznym. Wszystkie pomagają utrzymać w pomieszczeniu optymalną temperaturę, ale także są nowoczesnym elementem dekoracyjnym. Wpiszą się swoją stylistykę i minimalistycznym designem zarówno w aranżację domu czy mieszkania, jak i uzupełnią ogrody zimowe oraz zabudowy tarasowe.

Modny design i funkcja dekoracyjna 

Można sterować nimi wygodnie i szybko – mechanicznie lub ręcznie. Są wyposażone w specjalne silniki – ich obsługa z poziomu smartfona nie sprawia żadnego kłopotu. Można też zintegrować je z dodatkowymi opcjami – jak m.in. automatyka pogodowa. Wtedy refleksole będą automatycznie podnosić się lub opuszczać w zależności od aktualnej pogody. 

W celu uzyskania jak najlepszego efektu zgodnego z oczekiwanymi rezultatami, najlepiej szczegółowo omówić projekt z usługodawcą. Profesjonalna firma oferująca produkty z zakresu specjalistycznych systemów zacieniających na pewno poradzi sobie z zamówieniem wymagającym dużej wiedzy technicznej.  

Kar, foto by Florencia Potter on Unsplash