lodówka

Lodówkomaty InPost – czy zrewolucjonizują nasze podejście do zakupów spożywczych?

Właściciel sieci paczkomatów InPost przymierza się na poważnie do uruchomienia całkiem nowego projektu. Lodówkomaty, czyli maszyny, w których odbierzesz zakupy spożywcze z popularnych sieci, już wkrótce pojawią się w polskich miastach.

Na początek 35 maszyn ruszy w Warszawie oraz jej okolicach a 15 w Krakowie. Wyglądają podobnie do popularnych paczkomatów jednakże w skrytkach utrzymywana się odpowiednia do danych zakupów temperatura. Właściciel podkreśla, że na początek ma umowę z dwiema dużymi sieciami handlowymi. Jednakże na tę chwilę nie chce ujawniać ich nazw. Podobno kolejne 10 sieci jest zainteresowanych współpracą i prowadzone są rozmowy. I nie są to jedynie sieci spożywcze. Lodówkomaty zdają się mieć duży potencjał, który może zrewolucjonizować polski handel. Wiele zależy od pilotażowego etapu i rozmów z kolejnymi partnerami. Jeśli wszystko powiedzie się, tak jak planuje właściciel, to możemy spodziewać się lodówkomatów w kolejnych miastach polski. Podobno produkcja kolejnych maszyn jest w toku. InPost planuje różne modele rozliczeń z sieciami.

Istnieje także duże zainteresowanie przejęciem od partnerów pełnej logistyki dostaw do lodówkomatów. Sprzedaż żywności przez Internet w naszym kraju stanowi w tej chwili około 1 procent całego rynku FMCG, ale ta sytuacja dynamicznie się zmienia. Nie da się ukryć, że wpływ na to ma zarówno wygoda, jak i zakaz handlu w niedzielę, który obowiązuje od marca bieżącego roku. W obliczu faktu, że w kolejnych latach dojdziemy do zakazu obowiązującego we wszystkie niedziele, także rozwój sprzedaży żywności przez Internet będzie wzrastać.

(KKw/fot.27707/Pixabay)