Bank - pieniędzy

Na co zwrócić uwagę, zakładając konto w banku?

Współczesne czasy to zdecydowanie era bankowości elektronicznej. Niemal każdy z nas ma co najmniej jedno konto bankowe – osobiste, firmowe lub oszczędnościowe. Bez względu na to, jaki rodzaj rachunku chcesz otworzyć, skorzystaj z tych kilku wskazówek, aby nie dać się oszukać.

Opłaty – w tym te ukryte

Reklamy w telewizji oraz na bilbordach co rusz kuszą nas pojęciami takimi jak darmowe konto, konto za 0 zł i tym podobne. Należy jednak dokładnie przyjrzeć się ofercie, przeczytać umowę i porozmawiać z pracownikiem banku. Może się bowiem okazać, że posiadanie konta jest darmowe, ale karty do niego już niekoniecznie albo trzeba wykonać daną ilość operacji, by nie naliczyła się opłata.

Opinie o banku

Przed skorzystaniem z jakichkolwiek usług zazwyczaj czytamy opinie o firmie i nie powinniśmy traktować inaczej banku. Przeglądając fora czy stronę na Facebooku, zwróćmy uwagę na różne aspekty, takie jak ilość placówek, ich dostępność i jakość obsługi, jak również kwestie związane z samym kontem. Warto wiedzieć, czy strona internetowa za często się nie zawiesza lub, czy nie zdarza się, że przelewy nie dochodzą.

Procedury zamknięcia konta

Otwierając rachunek, raczej nie zakładamy z góry, że niedługo go zamkniemy, ale życie często zaskakuje. Już na wstępie dobrze jest dowiedzieć się, czy w razie czego łatwo nam będzie zamknąć konto i czy nie czekają za to dodatkowe opłaty. Niektóre banki w regulaminach zastrzegają też, że musimy trzymać konto przez jakiś czas lub zwrócić wszelkie otrzymane bonusy, dlatego zawsze dokładnie należy czytać umowy i inne bankowe dokumenty.

Kkw / pixabay / MabelAmber