boho we wnętrzach

Wnętrze w stylu boho – jakie dodatki wybrać?

Boho to eklektyczny styl wnętrzarski, który łączy różnorodne elementy, kolory i tekstury. Pozwala uzyskać przytulne i wyjątkowe wnętrza. Jeśli chcesz urządzić mieszkanie w stylu boho, oto kilka dodatków, które dopełnią klimat.

Styl boho wywodzi się z XIX-wiecznej kultury cygańskiej (franc. „la boheme”, cyganeria). Szukając dodatków do mieszkania w stylu boho, postaw m.in. na kosze, plecionki, lustra w grubych ramach, makramy, obrazy z roślinnymi motywami. Pasuje także kolorowy dywan z subtelnym printem. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji.

Dodatki w stylu boho

Dywany. Dywany o wyrazistych wzorach, kolorach i teksturach to must-have w stylu boho. Wybierz dywany z motywami etnicznymi, kwiatowymi lub orientalnymi.

Poduszki i pledy. Kolorowe poduszki, narzuty i pledy z różnymi wzorami i teksturami dodadzą charakteru i wygody twoim meblom. Częstym wyborem są m.in. wzory botaniczne.

Meble w stylu vintage. Meble w stylu vintage, takie jak drewniane komody, stoły i krzesła, pasują doskonale do boho. Starzejący się meble z charakterystycznymi detalami nadadzą wnętrzu niepowtarzalny urok.

Motywy etniczne. Dodatki z różnych zakątków świata, takie jak marokańskie lampiony, indyjskie poduszki, czy azjatyckie wazony, mogą dodać wnętrzu boho globalnego i egzotycznego nastroju.

Rośliny doniczkowe. W stylu boho nie może zabraknąć roślin doniczkowych. Wybieraj rośliny o różnych kształtach i rozmiarach, aby dodać naturalności i zieleni do wnętrza.

Sztuka i plakaty. Wybieraj dzieła sztuki, plakaty i fotografie, które odzwierciedlają twoje zainteresowania i pasje. Możesz również powiesić dywany na ścianach jako dekorację.

Tekstylia. Wykorzystuj różne tekstylia, takie jak zasłony, obrusy i bieżniki, aby dodać koloru i miękkości do wnętrza.

Lustra. Lustra o nietypowych kształtach lub zdobione ramy nadadzą przestrzeni boho charakterystyczną głębię. Modne są zarówno ramy srebrne, jak i złote, mogą też być stylizowane na starsze.

Świece i lampiony. Świece, lampiony, girlandy świetlne i inne źródła światła tworzą przytulny nastrój, pożądany zwłaszcza wieczorami.

Ręcznie wykonane elementy. Ręcznie wykonane dodatki, takie jak makramy, hafty czy ceramika, dodają osobistego charakteru do wnętrza boho.

Pamiętaj, że styl boho to także swoboda i kreatywność w dekorowaniu, więc nie obawiaj się eksperymentować i łączyć różnych elementów, aby stworzyć unikatowe i przytulne wnętrze, które odzwierciedli twój osobisty gust i styl życia.

fot. fernsandpine / Pixabay